10 důvodů pro Acronis Backup 12.5

8.12.2017

Vybrat správné podnikové řešení pro zálohování není snadné.
Podívejte se na 10 důvodů proč se rozhodnout pro Acronis Backup 12.5.

1. Instalace za 5 minut

Na instalaci Acronis Backup 12.5 stačí 3 kliknutí. Po instalaci určíte zařízení, která se budou zálohovat. Na zařízení se nainstalují Acronis agenti, případně Acronis appliance (platí pro VMware vSphere). Jakmile jsou zařízení přidána, můžete pro ně vytvořit plán zálohování.

2. Jednoduché ovládání zvládne každý

Správa zálohování a obnovy je velmi snadná. V levém menu najdete hlavní nabídku. Uprostřed se nacházejí zálohovaná zařízení (zálohované stroje). Vpravo najdete kontextovou nabídku. Po kliknutí na daný stroj se vpravo objeví možnosti (zálohovat, obnovit a další).

3. Centralizovaná správa zálohování a obnovy

Na jedné obrazovce můžete nastavit zálohování všech zařízení – ať už jde o fyzické servery, virtuální stroje nebo stanice. Zobrazení můžete přepnout do dotykového režimu. Spravovat zálohování tak můžete nejen z počítače, ale i z tabletu nebo telefonu.

4. Zálohování serverů, virtuálních strojů i stanic v jednom

Nepotřebujete mít několik různých řešení. Acronis Backup 12.5 zvládne zálohovat vše. Fyzické servery Windows a Linux, virtuální stroje na VMware i Hyper-V, stanice Windows i počítače Mac. Začít můžete třeba s licencí pro virtuální stroje a kdykoli v budoucnu můžete dokoupit například licence pro stanice.

5. Zálohování celých strojů, disků i souborové zálohování

Zálohovat můžete celé fyzické nebo virtuální stroje. Zálohovat lze disky, svazky databáze Exchange, SQL, Active Directory, Sharepoint a Oracle. Můžete také zálohovat jen potřebná data (soubory a adresáře). Ze zálohy pak můžete obnovit jen to, co je potřeba. Například jednotlivé e-maily v případě Exchange.

6. Obnovení záloh na hardwarově odlišné stroje

Zálohu můžete obnovit i na stroj, který je hardwarově odlišný od stroje, ze kterého záloha pochází. Technologie Acronis vymění po obnově ovladače v HAL vrstvě a ovladače řadičů disků. To vám dá svobodu při výběru nového hardware – nemusíte pořizovat stále stejný typ hardware.

7. Okamžité spuštění zálohy jako virtuální stroj

Pokud provozujete VMware vSphere nebo Hyper-V, pak můžete zálohu jakéhokoli stroje spustit okamžitě – za 2 minuty jako virtuální stroj. Není třeba provádět obnovu ani konverzi. Virtuální stroj běží ze zálohy. To je ideální pro testování a minimalizaci výpadků.

8. Převod záloh na hotové, fungující virtuální stroje

Můžete nastavit, aby se zálohy automaticky konvertovaly na hotové virtuální stroje. To je dobré třeba pro starší stroje, u kterých hrozí selhání hardwaru. Jakmile hardware selže, můžete tento stroj dále provozovat ve virtuálním prostředí.

9. Bonus navíc – aktivní ochrana proti ransomwaru

Acronis Backup 12.5 chrání systémy a data především tím, že je zálohuje. K tomu navíc aktivně chrání před kryptovacími viry. Behaviorální heuristika Acronis zastaví škodlivé procesy, chrání MBR a automaticky obnoví již zašifrovaná data. Acronis ochránil zákazníky před WannaCry, Pataya i Bad rabbitem.

10. Software, dokumentace a podpora v češtině

Software je kompletně v češtině. Navíc jej můžete kdykoli přepnout třeba do angličtiny nebo němčiny. Dokumentace je k dispozici v češtině a angličtině. S technickými dotazy a požadavky vám pomůžeme v češtině. Založte si ticket a my se Vám ozveme dle potřeby e-mailem nebo telefonicky. Domluvit lze i vzdálenou pomoc přes TeamViewer.

• Více informací a 30 denní trial verze Acronis Backup 12.5
• Podívejte se na reference a případové studie Acronis Backup 12.5
• Pro další informace se neváhejte ozvat emailem na [email protected] a nebo telefonicky na čísle +420 596 912 961