Top 5 kybernetických zranitelností malých a středních podniků

3.6.2021

Kybernetické útoky mohou vaší firmě způsobit různorodé ztráty. Například ztráta přístupu ke klíčovým informacím o zákaznících nebo důležitým finančním údajům může být velmi škodlivá. Pokud ve vás zákazníci ztratí důvěru, odnese to také pověst vaší značky.

Je pochopitelné, že u mnoha podniků v posledním roce klesla priorita kybernetické bezpečnosti; soustředily se na přežití zásadních změn v důsledku pandemie. Ale právě kvůli nim je nyní ten správný čas zaměřit se na kybernetickou ochranu.

Bezpečnostním rizikům a narušením se malé a střední podniky věnovaly vždy, ale jak víme ze zprávy Cyberthreats Report, intenzita útoků roste exponenciálně. Mnoho majitelů malých a středních podniků však tvrdí, že na efektivní řešení moderních problémů kybernetické bezpečnosti nemají čas ani prostředky.

Řešení přitom nemusí být drahé, ani složité. První ale musíte vědět, jaká nebezpečí vám hrozí, protože jak praví známé přísloví, „ve znalostech je síla“. Tedy vědět, kde je vaše firma zranitelná vůči útokům kyberzločinců, bude prvním krokem ke kybernetické ochraně a zmírnění rizik. V této infografice se podíváme na 5 nejběžnějších zranitelností u malých a středních podniků.