Acronis oznamuje počátek spolupráce s FC Internazionale Milano

5.8.2019

Hvězdný italský klub FC Internazionale Milano navázal několikaleté partnerství – Official Cyber Protection Partnership – se společností Acronis. Tiskové konference konané k této příležitosti se v singapurském sídle globálního leadera v kybernetické ochraně zúčastnili kapitán milánského týmu Samir Handanovic, brankář Tommaso Berni a generální ředitel Interu Alessandro Antonello.

Italský gigant mezi světovými a evropskými fotbalovými kluby byl založen v roce 1908. Výčet historických úspěchů klubu zahrnuje 18 titulů z nejvyšší italské ligy, sedm získaných Coppa Italia, dva Interkontinentální poháry a v neposlední řadě jedno Mistrovství světa ve fotbale klubů.

Spolupráce těchto dvou brandů, tyčících se mezi dalšími ve svých oborech na samém vrcholu, je jen posledním příkladem vykreslujícím narůstající důležitost dat a jejich ochrany v globálním konkurenčním prostředí.

 

Nová éra kybernetického zabezpečení

„I když má Inter více než stoletou tradici, plně využívá moderních inovací, především v oblasti kybernetické ochrany. Vize Interu do budoucnosti je podobná té naší. Uvědomují si totiž, že data jsou dnes tím nejhodnotnějším zdrojem a že potřebují pokročilou ochranu. S tím jim může Acronis a naše inovativní řešení kybernetické ochrany pomoci,“ řekl v Singapuru Serguei Beloussov, zakladatel a CEO společnosti Acronis.

Objemy dnes generovaných dat, jejich různorodé využití, počty jejich zdrojů a umístění a vzájemných propojení neustále rostou. Organizace jako je Inter, generující doslova stovky petabytů, nemůže než pokrývat všech pět vektorů kybernetické ochrany – zajistit dostupnost, soukromí, autenticitu a bezpečnost dat před ztrátou i napadením (SAPAS).

 

Špičkové sportovní týmy si vybírají Acronis

Inter Milan se tak zařadil do rychle se rozrůstajícího portfolia elitních sportovních týmů volících Acronis za svého technologického partnera.

Krom dalších fotbalových klubů Manchester City FC a Arsenal FC se na technologie Acronis spoléhají profesionálové z motorsportu včetně týmů F1 SportPesa Racing Point a Williams Racing, týmy Formula E Venturi, NIO i nejnovější šampioni DS TECHEETAH. Legendární baseballový tým a současný mistr ligy Boston Red Sox si nedávno za partnera k ochraně svých dat také vybral Acronis.

„Je skvělé mít za partnery odborníky v oboru, jako je Acronis, s veškerými jejich zkušenostmi a expertízou přes data ve sportech,“ nechal se na tiskové konferenci slyšet generální ředitel FC Internazionale Milano Alessandro Antonello. „Opravdu věříme, že toto technologické partnerství pomůže Interu dosáhnout ještě výše a bude jej směřovat k naplňování moderního vysokého standardu mezinárodního sportu – pomůže mu být lépe připravený na budoucnost.“

Více o tom, jak technologie Acronis pomáhají týmům v různých sportovních odvětvích po celém světě, najdete na https://acronis.sport/.