Certifikováno k nasazení v systémech americké armády

22.4.2020

Řešení Acronis SCS Cyber Backup 12.5 Hardened Edition získalo certifikaci amerického Ministerstva obrany Department of Defense Information Network Approved Products List (DoDIN APL). Ta umožňuje jeho nasazení ve všech počítačových sítích, které pod ministerstvo spadají, a to včetně systémů americké armády.

Úspěšně ukončený proces rok trvajícího testování a vyhodnocování umožnil zařazení řešení na seznam schválených produktů DoDIN APL. Pouze produkty uvedené na tomto seznamu mohou být používány na zařízeních ministerstva. Účelem certifikace je zajistit, aby byly všechny zahrnuté produkty maximálně kyberneticky bezpečné, a přitom plně interoperabilní mezi sebou. Řešení Acronis SCS je jediné na seznamu, které poskytuje full-disk image zálohování a disaster recovery.

 

Zálohovací software pro vládu i pro poskytovatele veřejných služeb

Certifikace DoDIN APL je důležitým milníkem. Řešení se může objevit v testovacích lokacích zbraňových systémů, ve vývojových laboratořích, v řídících a SCADA systémech, ale i v do akce nasazených lodích, letadlech, dronech a vozidlech. Udělení certifikace signalizuje absolutní spolehlivost a bezpečnost řešení nejen americkému ministerstvu obrany, ale i dalším federálním agenturám a provozovatelům kritické infrastruktury, jejichž systémy musí být absolutně zabezpečené a zároveň plně funkční, a to i bez připojení k internetu. Software Acronis SCS podporuje moderní i legacy systémy i proprietární aplikace.

„Po setkání s agenturami ministerstva obrany nám došlo, že se jedná o komunitu s přesnými, ale dosud nenaplněnými požadavky. Neadekvátní řešení, která používali, kladla přílišný důraz na konektivitu a opomíjela použitelnost a bezpečnost, takže dávala vzniknout zranitelnostem v sítích a potenciálně ohrožovala národní bezpečnost. Vytvořením Hardened, vytvrzeného produktu, který používá šifrování na armádní úrovni a nepotřebuje žádné připojení, aby fungoval a poskytoval full-disk image a souborové zálohování a obnovu, jsme odstranili velkou část problémů, jimž IT oddělení agentur čelila a významně jsme zredukovali attack surface,“ uvedl ředitel Acronis SCS, John Zanni.

 

Další certifikace na obzoru

Letos by měla společnost Acronis SCS kromě DoDIN APL získat také certifikace Common Criteria a FIPS 140-2.

Certifikace FIPS 140-2 zaručuje, že je přenos zálohovaných dat a komunikace s archivem chráněna šifrováním na armádní úrovni a že je řešení ověřeno vládními laboratořemi pro použití v prostředích, kde se pracuje s citlivými informacemi.

Certifikace Common Criteria stvrzuje, že bylo veškeré testování produktu a všech jeho specifikací prováděno podle standard vytvořených v National Information Assurance Partnership a spravovaných agenturou NSA. Tyto standardy jsou uznávány ve více než třiceti zemích světa.

 

O Acronis SCS

Acronis SCS je samostatnou společností založenou v USA za účelem poskytování špičkových technologií datové bezpečnosti Acronis americkým státním subjektům. S úspěšně hotovou DoDIN APL certifikací může Acronis SCS začít dodávat osvědčené řešení Ministerstvu obrany, veřejným službám a dalším vládním orgánům, které operují s kriticky důležitými IT prostředími.

Více o produktu Acronis SCS Cyber Backup 12.5 Hardened Edition najdete zde.