KYBERNETICKÁ OCHRANA vs ZDRAVOTNICTVÍ aneb 7 ODPOVĚDÍ, které Vám ODHALÍ, JAK BÝT #CyberFit

6.2.2020

Zdravotnictví prochází nemilosrdnou digitalizací. Přechod od starých způsobů vytváření, ukládání a sdílení informací umožňuje rozvíjet datově náročnou diagnostiku a personalizaci léčby. Z hlediska provozování IT služeb ve zdravotnictví se ale jedná o komplikovanou situaci. Není snadné být #CyberFit.

rostoucím objemem důvěrných dat ve zdravotnictví se zdravotní zařízení stávají oblíbenějším terčem pro hackery. Ti právem předpokládají větší ochotu ke spolupráci, tedy vyšší pravděpodobnost uhrazení výkupného.

Úměrně se zapojením IT do zdravotnictví navíc roste komplexnost vztahujících se zákonů. Již kanonický nedostatek IT pracovníků, migrace aplikací do cloudu, trend rostoucí rozmanitosti storage zařízení a způsobů přístupu k datům, zvyšující se požadavky na nepřetržitost dostupnosti a na možnosti „téměř real-time“ analytiky, jsou pak seriózní výzvy spjaté s digitalizací obecněji, jimž nečelí pouze zdravotnictví.

Identifikace konkrétních problémů je prvním krokem. Krokem druhým je snaha o jejich co nejefektivnější řešení. Takové řešení by se mělo snažit co nejdokonaleji obsáhnout pět vektorů kybernetické ochrany, a poskytovat uživatelům dostupnost, soukromí, autenticitu a bezpečí dat před ztrátou i napadením.

 

Kybernetická ochrana pomůže:

1. Zastavit úniky citlivých dat:

V roce 2017 byly ukradeny osobní údaje přinejmenším 5,6 milionů pacientů. Od napadení uplynulo průměrně 308 dní, než bylo objeveno. K zamezení podobným únikům informací je třeba chránit IT infrastrukturu na každé úrovni: Fyzické systémy, virtuální stroje, cloudové služby i mobilní zařízení potřebují dedikovanou ochranu.

Poctivá kybernetická ochrana šifruje zálohy a storage, brání data pomocí pokročilé anti-malware technologie a má schopnost velmi rychlého obnovení na každé úrovni.

 

2. Chránit proti malwaru:

Dvěma nejčastějšími hrozbami ohrožujícími data ve zdravotnictví jsou ransomware a cryptojacking. Zdravotní péči poskytující instituce jsou vydány na milost internetovým vyděračům a odsouzeny k výpadkům služeb, které mohou stát životy nehledě na peníze nutné na nápravu, nejsou-li chráněny.

Poctivá kybernetická ochrana disponuje moderní anti-malware technologií schopnou detekovat, popsat, zastavit a rychle zvrátit dopady podobných útoků. Acronis Active Protection chrání i proti nejnovějším kmenům virů díky nasazení AI & ML, umělé inteligence a strojového učení.

 

3. S compliance:

GDPR, HIPAA, zákon o ochraně a zpracování osobních údajů, to vše často se speciální metodikou a možností tučných pokut a horších postihů navrch pro zdravotnictví.

Nezbytnou součástí poctivé kybernetické ochrany jsou ověřené metody zajišťování integrity dat a jejich důvěryhodného šifrování, které vám pomohou s compliance a bezpečným nakládáním s osobními údaji.

 

4. Ustát migraci aplikací a storage do cloudu:

Rozmach cloudových technologií byl dobrou zprávou pro všechny, kteří se zajímají o zdraví samotných zdravotních zařízení. Jestli jsou #CyberFit. Výsledný, nikdy neustávající přenos dat ale potřebuje péči. Potřebuje důvěryhodné end-to-end šifrování.

Poctivá kybernetická ochrana podporuje hybridní cloud zálohování a storage.

 

5. S nepřetržitou dostupností dat:

Ve zdravotnictví je dostupnost služeb doslova otázkou života a smrti.

Poctivá kybernetická ochrana dodá nízký RTO a krátký RPO, a výpadkům tím brání. Acronis Cyber Backup obnovuje nejrychleji na trhu. S Acronis Cyber Disaster Recovery Add-on-em máte data zpátky za několik málo sekund.

 

6. Začlenit mobilní zařízení:

Ta nejdůležitější data pacientů dnes mohou pocházet z jejich chytrých hodinek či z doktorova osobního tabletu. Tato zařízení jsou lákavým cílem útoku, bezpečnost dat ale musí být nekompromisní i zde.

Poctivá kybernetická ochrana nevynechává ani osobní zařízení zaměstnanců. Řešení kybernetické ochrany Acronis podporují více než dvacet platforem, včetně iOS a Android zařízení. Data dokáže obnovit ze všech z nich.

 

7. Posílit ochranu dat bez nabírání na komplexitě podpůrné infrastruktury:

Data o lidském zdraví pro nás mají přirozeně vysokou hodnotu.

Poctivá kybernetická ochrana je má pod kontrolou 24/7 a snadno se s ní zachází. Acronis Cyber Backup je ucelené a efektivní řešení, které chrání data mnoha organizací z celého světa.

 

KYBERNETICKÁ OCHRANA VS ZDRAVOTNICTVÍ: CODA

Chceme, aby bylo zdravotnictví #CyberFit i za cenu zvedajících se nákladů na IT. Možnosti moderní medicíny prostě nelze využívat bez práce na zabezpečení navíc.

Poctivá kybernetická ochrana se snaží co nejdokonaleji obsáhnout všech pět vektorů kybernetické ochrany, a poskytnout pacientům a zdravotnickým zařízením dostupnost, soukromí, autenticitu a bezpečí dat před ztrátou i napadením.

Zde můžete detailně prozkoumat všechny výhody, které může řešení Acronis nabídnout v oblasti zdravotnictví, v angličtině.