Acronis Cyber Backup Cloud chrání slovenskou nemocnici před ztrátou dat a přerušením provozu

16.3.2020

O NEMOCNICI

Nezisková organizace Nemocnice s poliklinikou v Novém Mestě nad Váhom jako jediná poskytuje ústavní zdravotní péči, primární a specializovanou ambulantní péči prospádovou oblast s téměř 70 000 obyvateli v okrese s nejpočetnější koncentrací zahraničních firem. Tvoří ji lůžková část (80 lůžek), odborné ambulance a komplex složek jako např. RTG, CT pracoviště, cytologická laboratoř, oddělení klinické biochemie a hematologie, transfuzologie a jiné. Nemocnice se snaží jít neustále vpřed a proto v ní přibývají nové terapie včetně ozonoterapie, přístrojová lymfodrenáž či rebox terapie.


Případová studie ve formátu PDF ke stažení zde.

Aktuální nabídka bezplatného využívání cloudových služeb Acronis do 31. 7. zde

Registrace na webinář na téma „Kybernetická ochrana ve zdravotnických zařízeních“ zde 


 

VÝZVY

Zdravotnická zařízení disponují velkým množstvím citlivých údajů, o které si nemohou dovolit přijít. Ať už se jedná o zdravotní záznamy pacientů, osobní údaje zaměstnanců nebo jiné údaje důležité pro celkový chod a fungování nemocnice, jsou to informace, jejichž ztráta by ochromila celý chod zařízení. Rostoucí digitalizace v rámci zdravotnictví způsobila to, že nemocnice a jiná zdravotnická zařízení se staly lukrativním cílem pro hackery. V některých případech může ztráta dat dokonce ohrozit lidi na životě. Předpokládá se proto, že při možném hackerském útoku budou mít nemocnice velkou motivaci uhradit požadované výkupné. Ztrátu dat ale nemusí způsobit pouze útok zvenčí, mohou to být také různé technické závady nebo případně i požár či povodeň. Bylo proto důležité vymyslet způsob jak bezpečně zálohovat data mimo prostor nemocnice.

ŘEŠENÍ A IMPLEMENTACE

Jelikož nemocnice NsP Nové Mesto nad Váhom již v minulosti spolupracovala se společností COMTEC s.r.o., rozhodla se na ni spolehnout i v otázce zálohy dat. Vzhledem ke skutečnosti, že generuje velké množství dat, která musí být neustále k dispozici, se za nejlepší volbu považovala služba Acronis Cyber Backup Cloud nabízející bezpečné úložiště dat mimo firmu. V případě jakékoliv katastrofy nebo hackerského útoku, nemocnice takto ví, že o data uložená v cloudu nepřijde a v případě potřeby je obnoví, aniž by bylo jakkoli ohroženo její fungování. Implementace služby je velmi rychlá a jednoduchá, je nastavená automatická záloha dat probíhající pravidelně, aniž by na to musel zákazník myslet nebo dávat pozor.

PŘÍNOSY

Díky řešení Acronis Cyber Backup Cloud se již klient nemusí obávat ztráty kriticky důležitých údajů, které by mohly ohrozit fungování nemocnice a způsobit nemalé finanční škody. Zautomatizované zálohovací procesy nevyžadují žádné zásahy a fungují spolehlivě. Nebyla zde nutná žádná vysoká prvotní investice na nákup drahého vybavení. Vše proběhlo rychle a jednoduše, stačilo se jen rozhodnout chránit svá data pomocí služby Acronis Cyber Backup Cloud.

Protože počet důležitých dat v nemocnici stále narůstá, za důležitou podmínku se při výběru považovala i možnost rozšíření služby do budoucna. S Acronis Cyber Backup Cloud si zákazník kdykoliv dokáže zvětšit svůj rozsah zálohování a není v ničem omezen. Do cloudu lze posílat jak datové zálohy (volitelné soubory a adresáře), tak i image zálohy celých strojů (fyzických i virtuálních). Záleží na tom, co si klient časem vybere. Se službou Acronis Cyber Backup Cloud nemusela nemocnice řešit žádné vysoké prvotní náklady na hardware. Služba je cenově velmi výhodná vzhledem k tomu, co všechno nabízí, tj. data bezpečně uloženy mimo firmu v cloudu, rychlá obnova dat v případě potřeby atd.